78151

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (90.178.51.173) --- 24. 6. 2018
Re: jak sel cas

"Jn ktomu lze pro upřesnění dodat,že adamec hlavně zvítěziže do rámků šlo
hlavně při překládání vložit 2 - 3 rámky ze slezkého, moravského a německého
stojanu. V tu dobu se to považovalo za vekou přednost."
------------------------
Ty rámky z almárek byly vysoké tuším okolo 23 cm a široké byly tak, aby v průměrném klátu s kruhovým průřezem šlo +- těmi plástečky pomocí nějaké podpůrné konstrukce plus mírného ztluštění boční stěny vyplnit prakticky celý kruhový průřez vekého klátu. Almárky ty plástečky převzaly beze změny a Adamec zas zrušil podpůrnou konstrukci a 3 nebo 4 rámečky uložené těsně vedle sebe převzal jako jeden plást 39x24.
Podle mne Adamec zvítězil tím, že z rámků 39x24 šlo získat med i ze slabých snůšek a slabých včelstev a na dobrém stanovišti i z období bez snůšky, kdy takový med byl vytvořený z množství různých kvetoucích rostlin a byl tak hodně kvalitní. Zároveň se Adamcova míra chytala i na silných snůškách, i když tam takové včely přinesly méně medu než na velkých mírách.
Velké míry, třeba 32x30 a 42x15 nebo dokonce langstroth, se chytaly spíš v místech, kde bývaly velmi silné snůšky.
Podle mne by se dalo říct, že třeba včelaři v lužních lesích Moravy, Dyje a Dunaje přednostně včelařili na velkých plástech, protože tam byly ty velké snůšky. Zatímco včelaři v českých a nížinách a pahorkatinách spíš měli Adamcovu míru, protože tam byly spíš menší snůšky ve větším počtu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71811


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu